Förtroendevalda | Sverigedemokraterna i Ronneby

Förtroendevalda

 

1 . Nicolas Westrup

  • Gruppledare SD Ronneby
  • Vice ordf. SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Kommunstyrelsen
  • Ledamot i Kommunstyrelsens arbetsutskott (KSAU)
  • Ledamot i Socialnämnden
  • Ledamot i Ronnebyhus AB
  • Ledamot i Valnämnden
  • Ledamot i Valberedningen
  • Ledamot i Räddningstjänsten östra Blekinge
  • Ledamot i Brottsförebyggande rådet

 

 

 

2. Bengt Sven Åke Johansson

  • Ordförande SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Kommunstyrelsen
  • Ledamot i Kommunstyrelsens arbetsutskott (KSAU)
  • Ledamot och gruppledare i Teknik, fritids -och Kulturnämnden
  • Ledamot och gruppledare i Miljö -och byggnadsnämnden
  • Ledamot i Helsobrunnen AB (moderbolag)

 

 

 

 

 

3.Gina Johansson

  • Ledamot i SD Ronneby samt kassör
  • Ledamot i kommunfullmäktige
  • Ledamot i kommunstyrelsen
  • Ersättare i Äldrenämnden
  • Ledamot i Helsobrunnen AB (moderbolag)

 

 

 

 

 

 

4. Sandra Bergkvist

  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Valberedningen
  • Ledamot i Utbildningsnämnden
  • Ledamot i Äldrenämnden
  • Ersättare i Miljö -och Byggnadsnämnden

 

 

5.  Bengt Åke Johansson

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ersättare i Kommunstyrelsen
  • Ledamot i Teknik. Fritid -och Kulturnämnden
  • Ersättare i Räddningstjänsten Östra Blekinge

 

 

 

 

 

 

6. Tim Aulin

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Utbildningsnämnden
  • Ledamot i Miljö -och Byggnadsnämnden
  • Ledamot i Helsobrunnen AB (moderbolag)
  • Ledamot i Näringslivsrådet

 

 

 

 

 

 

7. Tomas Lund

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Kommunstyrelsen
  • Ledamot i Valberedningen

 

 

 

 

 

 

 

8. Mattias Ronnestad

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Valnämnden
  • Ledamot i Miljö -och Byggnadsnämnden
  • Ledamot i Miljö -och Energirådet

 

 

 

 

 

 

9. Carina Aulin

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ledamot och gruppledare i Äldrenämnden
  • Ledamot i Miljö -och Teknik AB
  • Ledamot i Miljö -och Energi AB
  • Ledamot i Ronnebyhus AB

 

 

10 . Anders Oddsheden

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ersättare i Kommunstyrelsen
  • Ledamot i Valnämnden
  • Ersättare i Valberedningen
  • Ersättare i Miljö -och Byggnadsnämnden
  • Nämndeman
  • Ledamot i Ronnebyhus AB

 

 

 

 

 

11.  Haide Friberg

  • Ledamot i Valberedningen SD Ronneby
  • Ledamot i SD Ronnebys eventgrupp
  • Ledamot i Kommunfullmäktige

 

 

 

 

 

 

 

12. Yvonne Olsson

  • Ledamot i Valberedningen SD Ronneby
  • Ledamot i SD Ronnebys eventgrupp
  • Ledamot i kommunfullmäktige
  • Ersättare i Valnämnden
  • Ersättare i Socialnämnden
  • Ersättare i Äldrenämnden

 

 

13.  Johan Grönblad s

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ledamot i Kommunfullmäktige
  • Ersättare i Valberedningen
  • Ersättare i Miljö -och Byggnadsnämnden

 

 

 

 

 

 

 

14. Tony Holgersson

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ersättare i kommunfullmäktige
  • Ersättare i Kommunstyrelsen
  • Ledamot och gruppledare i Utbildningsnämnden
  • Ersättare i Teknik, Fritid och- Kulturnämnden
  • Ledamot i ABRI
  • Ledamot i Ronneby brunn AB

 

 

 

 

 

15. Jesper Grönblad

  • Ledamot i SD Ronneby
  • Ersättare i Kommunfullmäktige
  • Ersättare i Utbildningsnämnden
  • Ersättare i Teknik, Fritid -och Kulturnämnden

 

 

 

 

 

 

 

16. Sara Jansson

  • Ersättare i Kommunfullmäktige
  • Ersättare i Valberedningen
  • Ersättare i Utbildningsnämnden
  • Ledamot i Äldrenämnden
  • Nämndeman

 

 

 

 

 

 

17. Peter Jansson

  • Ersättare i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Socialnämnden
  • Ersättare i Teknik, Fritid -och Kulturnämnden
  • Ledamot i Överförmyndarnämnden
  • Ledamot i Folkhälsorådet

 

 

18. Sten-Albert Olsson

  • Ersättare i Kommunfullmäktige
  • Ledamot i Teknik, Fritid -och Kulturnämnden
  • Ledamot Miljö -och Energi AB
  • Ledamot i Miljö -och Teknik AB
  • Ledamot i ABRI
  • Ledamot i Ronneby brunn AB

 

 

 

 

 

19. Marita Pöllänen

  • Ersättare Kommunfullmäktige

 

20. Joakim Franzén

  • Ersättare Kommunfullmäktige
  • Ledamot i ABRI
  • Ledamot i Ronneby brunn AB

21. Casper Andersson

  • Ledamot i Socialnämnden
  • Ersättare i Utbildningsnämnden

Style Switcher

Layout options
Background Examples (boxed-only)
Many more options included →